•        Aktivity a prezentácia na verejnosti

• Vinobranie 10.9.2022 – Každoročná akcia obce, kde prispejú do kultúrneho program aj krátkym vystúpením deti zo ZŠ a MŠ.

Recyklohry – Starý Mobil Sem 6.9. – 2.11.2022 – zapojili sme sa do zberu starých mobilov a podarilo sa nám vyzbierať plnú veľkú krabicu.

Cvičenie a hry v prírode 16.9.2022 – deti mali pripravené teoretické ale aj praktické aktivity, rozmýšľacie, behacie, no najmä zábavné – v škole a v blízkom okolí.

Šarkaniáda 20.10.2022 – veľkí aj malí utekali pred aj za šarkanmi, ktoré vzlietli na miestnom futbalovom ihrisku – niektoré mali dlhé-predlhé chvosty, iné zas vyleteli do výšin.

Deň jablka 21.10.2022 – jablká máme všetci radi, tak sme sa v tento špeciálny deň viac zamerali na jablká – povedali sme si zaujímavosti, zahrali hry, zaspievali, tvorili, časť program bol spoločný aj s MŠ

Hvezdáreň 25.10.2022 – s tretiakmi a štvrtákmi sme boli v Hvezdárni v Hlohovci, kde sme mohli priamo pozorovať zatmenie slnka cez špeciálne ďalekohľady a deti sa dozvedeli zaujímavosti o nočnej oblohe a spolu sme ešte niekoľkokrát pozorovali hviezdy, keď sa zotmelo.

Úcta k starším 6.11.2022 – vystúpenie detí ZŠ a MŠ a krátky kultúrny program v KD

Noc v škole 11.11.2022 – Martin nám toho roku nenadelil síce sneh, ale zato priniesol nedočkavo očakávanú akciu „Noc v škole“. Najprv kúzelník zabával svojimi kúzlami, no potom samé deti kúzlili poklady – po okolí behali s baterkami a hľadali, kde čo je ukryté, pizzové výrobky, ktoré pripravili maminy boli výborné, nechýbala ani rozprávka na dobrú noc ale nadšenie so spoločného spania v spacákoch dlho nedalo mnohým zaspať.

Vezmi žlutou barvičku – medzinárodná výtvarná súťaž – zúčastnili sme sa a Vladko Lang a Zoja Tomanová boli ocenení.

Mikuláš 2.12.2022 – Pomaličky ale isto sa pošuškávalo, že aj tento rok by Mikuláš mohol prísť do školy....a veru aj prišiel. Deti si pripravili pekné básničky aj pesničky, spolu si zatancovali a dostali poniektorí aj varechou po zadku ale s balíčkom v ruke.

Pytagoriada 7.12.2022 - žiaci tretieho a štvrtého ročníka sa zúčastnili školské kola, do okresného kola 20.3.2023 postúpili Margaréta Chrkavá/3.ročník, Zoja Tomanová/4.ročník

Vianočná besiedka a Vianočná tržnica bola 14.12.2023 a pripravovali sme sa aktívne - tvorivo na programe, ktorý bol energický ale aj na spoločných dielničkách, ktoré sme mali spolu s deťmi, pani učiteľkami aj s rodičmi a pripravili sme výrobky do Vianočnej tržnice.

Tribečské múzeum v Topoľčanoch + predvianočné dielničky 15.12.2022 – pred Vianocami sme si pozreli Betlehem na námestí, v múzeu navštívili expozíciu “Príroda stredného ponitria”, a vyrobili sme si sviečky z včelých plástov, a čo-to z hliny.

“Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok” december 2022 – pripravili sme dve krabice plné drobností pre starkých.

Šaliansky Maťko 17.1.2023 – druháci, tretieci aj štvrtáci pekne odrecitovali povesti, ktoré si pripravili. Najlepší boli – Filip Neuman/2.ročník, Patrik Heldi/3.ročník, Alan Červeňák/4.ročník

Prevencia šikany na škole 7.3.2023 – aktvivity, rozhovory so všetkými žiakmi zamerané na vzťahy, v škole, medzi kamarátmi

Deň vody 22.3.2023 – pri príležitosti dňa Vody sme robili tvorivé aktivity zamerané na vodu, dôležitosť vody pre organizmy, človeka, kde a aká voda sa vyskytuje. Deti priniesli vzorky vody z rôznych vôd a pozorovali sme ich pod mikroskopmi.

Matematický Klokan 27.3.2023 – do matematickej suťaže sma zapojili všetci žiaci, (súťažne všetci okrem porvákov)

“Krása veľkonočnej pohľadnice” 30.3.2023 – Tribečské múzeum v Topoľčanoch – zapojili sme sa do súťaže “Krása veľkonočnej pohľadnice” a Margaréta Chrkavá získala za svoju prácu peknú cenu

Jarná tržnica 1.4.2023 – výrobky, ktoré pripravili žiaci, rodičia, učitelia si mohla verejnosť pozrieť a kúpiť v KD na akcii obce “Ľudová tvorba”

Zápis do 1.ročníka 17.-18.4.2023 – Do školy sa prišli zapísať 4 naši škôlkári, tešíme sa na novú posilu v našom tíme.

Deň Zeme 22.4. v týždni, keď bol deň Zeme, sme spoločnými silami s deťmi vyčistili časť brehov priehrady a jej okolie. Boli to plné vrecia všelijakého odpadu.

Cyklovýlet 11.5.2023 – s prvákmi a štvrtákmi sme sa šli pozrieť na bobre, ktoré si vybudovali priehradu na potoku medzi Tesármi a Kuzmicami.

Deň matiek 21.5.2023 – predstavenie pre naše mamičky a babičky v KD bolo plné úprimných slov, piesní, emócií, darčekov.

Bábkové divadlo Dúha 26.5.2023 – spolu s deťmi z MŠ sme sa ponorili do príbehu o mravcoch

Koncert Mira Jila 30.5.2023 – deti si zaspievali, vyskákali, zakričali, dobre sa zabavili

Výlet na Červený Kameň a do jaskyne Driny 31.5.2023 – spolu so žiakmi so školy don Bosca sme si pozreli hrad Červený Kameň a schladili sa v jaskyni Driny.

MDD 1.6.2023 – v tento deň deti čakalo množstvo hier, tvorivých aktivít a v Kokošovskom parku sme sa zahrali vela hier.

Kynológia 2.6.2023 – spolu s MŠ sme boli v Prašiciach navšíviť Kynologický klub, kde nám ukázali prácu so psami, predviedli nám, čo psíkovia dokážu, akí sú aktívni a hraví.

Škola v prírode 12.-16.6.2023 síce len za dedinou, ale nadmieru spokojné boli deti s pobytom v rekreačnom stredisku Tesáre, celé dni sa hrali, zabávali, kúpali sa

Tribečské múzeum v Topoľčanoch  15.6.2023 – tí, ktorí nešli do ŠvP si interaktívnu výstavu Praveký život + sme sa zúčastnili dieľničky Vôňa bylín a korenín

Rozlúčka 27.6 náš pán kaplán bol presunutý do inej farnosti, tak sme si preňho pripravili male prekvapenie a rozlúčili sa s ním (týždeň predtým sme mali spoliočnú ekumenickú hodinu spoločnú pravoslávnu a rímskokatolícku – s príjemným posedením a pohostením s tortou priamo z Ukrajiny.

Rozlúčka – opekačka 29.6. – strávili sme príjemné posedenie v altánku, kde bolo pripravených veľa dobrôt. Rozlúčili sme s a s pani učiteľkou KLaudiu, ktorá ide učiť na inú školu. Lúčili sme sa aj s našimi štvrtákmi.