• Hlavná vízia

Predprimárnou a primárnou edukáciou prispieť k napĺňaniu ideálu výchovy
        a vzdelávania, ktorým je človek

dobrý (čestný, charakterný, morálny),

múdry (vzdelaný, tvorivý), aktívny (samostatný, iniciatívny, pracovitý)

a šťastný (vyrovnaný, zdravý).

Nová vízia školy je postavená na princípoch klasického vzdelávania
        a tradícií západnej civilizácie.

• Obec Tesáre sa nachádza  12 km od okresného mesta Topoľčany. Má 735 obyvateľov.

Základná škola Tesáre je málotriedna škola pre žiakov 1. stupňa. Od roku 1995 sídli v spoločnej budove s materskou školou. Na prízemí sa nachádza trieda materskej školy s  dvoma pedagogickými pracovníkmi. Na poschodí sú dve triedy základnej školy a jedna počítačová učebňa. V škole pôsobia piati pedagogickí zamestnanci a dvaja prevádzkoví pracovníci. Školu navštevuje 17 žiakov.

Funkciu riaditeľky školy zastáva PaedDr. Lucia Ďuraková, učiteľku Mgr. Adriána Blašková, anglický jazyk a ŠKD PaedDr. Katarína Jelínková.

ZŠ je školou rodinného typu, otvorená rodičom, deťom a obyvateľom z obce. Zameriavame sa na spoluprácu s rodičmi, poskytujeme im poradenský servis. Našou prednosťou je malý kolektív žiakov. Máme možnosť individuálneho prístupu ku každému žiakovi. Veľký priestor na realizáciu majú nadané deti. Deti majú priestor na realizáciu, snažíme sa získať záujem žiaka o získanie nových poznatkov uplatňovaním hravých foriem, vytváraním príjemného prostredia v triede, podnecovať u detí tvorivosť, originalitu. Vyučujeme modernými spôsobmi a technológiami. Učíme anglický jazyk od 1.ročníka. Harmonicky rozvíjame všetky zložky a výnimočnosť osobnosti dieťaťa. Zaručujeme odbornú starostlivosť vo výchovno- vzdelávacom programe školy prostredníctvom erudovaných pedagogických zamestnancov. Kladieme dôraz nielen na intelektuálne schopnosti, ale i na umeleckú činnosť. Po vyučovaní zabezpečujeme starostlivosť a voľnočasové aktivity v školskom klube detí. Naši žiaci odchádzajú dobre pripravení pre ďalšie stupne vzdelávania. Vo výučbe sa zameriavame na vyučovanie anglického jazyka. Sme dobre vybavení na výučbu informatickej výchovy. Učíme deti ako využívať počítač pre svoju potrebu, práca s informačnými technológiami nám napomáha pri výučbe.